fbpx
A password will be e-mailed to you.

Hackathon 4thBlock – From Images to Solutions

Компанія “DataArt”, дизайн-студія “Графпром”, платформа “Gwara Media” та Харківська Школа Архітектури провели Екологічний Хакатон “4-й БЛОК” в рамках однойменного фестивалю дизайну. Фестиваль проходив вдесяте за 26 років свого існування і Хакатон є його логічним продовженням.

21-22 квітня на території Харківської Школи Архітектури (вул. Конторська, 5) зібрались спеціалісти в галузях IT, дизайну та спеціалісти з медіа і комунікацій. Задача команд – створити продукт (мобільний додаток, онлайн-гру, комікс… – формат що вибрали самі учасники), котрий допоможе нам усім легше й ефективніше взаємодіяти з містом.

Проблеми, котрі вирішуються, найрізноманітніші:

  • Інновації в інфраструктурі міста
  • Відповідальне ставлення до тварин та рослин у місті
  • Раціональне споживання та виробництво

Сьогодні “4-й Блок” – це найбільший в Україні і в Європі фестиваль екоплакату, спрямований на привернення уваги до екопроблем. За 26 років участь у ньому взяло понад 1500 учасників та учасниць із 56 країн світу. Колекція робіт трієнале нараховує більше 8 000 плакатів.

Трієнале носить некомерційний характер, всі організатори є волонтерами та справжніми шанувальниками своєї справи, зібрані кошти спрямовуються на організаційні витрати і в призовий фонд фестивалю.

О 16 00 22 квітня представники 11 команд презентували свої проекти жюрі, над якими йшла цілодобова робота.

Жюрі:
Адан Парадес Баррера Дизайнер-графік, арт-директор
Здобув освіту в Universidad Veracruzana (Халапа) за спеціалізацією «Візуальний комунікативний дизайн»
Олексій Рибаков Технічний консультант, технічний євангеліст, Senior програміст в DataArt
Максим Іванов – популяризатор активного та здорового засобу життя Співзасновник компанії Велопланета (2008)
Юрій Спасов – архітектор, закінчив Містобудівельний факультет Харківського інституту інженерів комунального будівництва за спеціальністю «архітектура».
З 1985 — архітектор, з 2008 — директор О.О.О. «Інститут Харківпроект»
Вікторія Грецька-Миргородська
Заступник директора Департаменту — начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Детальніша інформація щодо жюрі та менторів

Переможці:
Гран-Прі Трієнале – Унікальна едиція «Stingray» від +object – проект Точка – створення інноваційної цифрової інфраструктури доступності закладів, мапи об’єктів з наявністю текстів шрифтами Брайля та відкритістю для осіб з особливими потребами

Перше місце – сертифікат 10 000 від Велопланети, вручений її керівником – команда Khai – розробка гейміфікованого конкурсу щодо зміни ситуації примусових відпрацювань в державних закладах освіти

Друге місце – Тест-драйв електрокара від BMW – команда Astronaut – прототип мережі розпізнавання транспорту на світлофорах за допомогою штучного інтелекту та машинної освіти(machine learning)

Третє Місце – мережа благодійних магазинів ЯСНА РІЧ, ЕКОШВЕЙНЯ та партнери – Ресайкл аксесуари від Dushka-Karamushka та Anne van Dijk.

Dushka-Karamushka та Anne van Dijk це підбірка виборів, чохлів для ноутбуків та аксесуарів, що виготовляються з вживаного одягу та визнані на міжнародних ринках ресайкл аксесуарів.

Спеціальний приз від Kharkiv IT Cluster – команда YDS

Спеціальний приз від компанії DATAART – сертифікат на посадку дерев отримав проект ТОЧКА. Працівник компанії DATAART розробив систему прийому батарейок, яка пропонує механізм обміну вживаних батареєк на сертифікати та знижки від потенційних мереж супермаркетів та зацікавлених партнерів знижок

Проекти-переможці отримали цінні та почесні призи від партнерів фестивалю “4-й БЛОК”: компанії “Велопланета”, “Баварія Моторс”, Dushka-Karamushka-Anne, +object та спеціальний приз від Kharkiv IT Cluster.

Кафе “Амперсанд” та печиво “Bits’ зміцнили учасників, RedBull подбав про іх бадьорість, міська ініціатива “Прихисти Пакет” вчила учасників правильно сортувати відходи.

Після завершення роботи була суперова вечірка від “Культури Звуку” та світлове шоу за участі VJ ZHiZHI.

Детальніше про список проектів та пітчі учасників ви можете подивитись на нашому Youtube каналі дякуючи Yury Zuev.

Коментарі